روش اندازه گیری قندخون

در هر خانواده ای حداقل یک دستگاه اندازه گیری قند خون یا «گلوکومتر» پیدا می شود. اما عدم آشنایی کافی با این دستگاه باعث

می شود فرد یا در اندازه گیری قند خون دچار اشتباه شود، یا کلا از خیر این دستگاه بگذرد. در این مطلب نحوه کار کردن صحیح با این دستگاه را برایتان می گوییم.
برای استفاده از دستگاه اندازه گیری قند خون یا «گلوکومتر» باید یک قطره کوچک از خون را روی نوار یک بار مصرف گلوکومتر قرار داد و نوار را داخل دستگاه گذاشت. ترکیبات شیمیایی به کار رفته در این نوارها با برخورد با خون می توانند میزان گلوکز خون را نشان دهند.

فوق تخصص غدد و متابولیسم در این باره می گوید:

«برای تشخیص بیماری دیابت، حتما بایدآزمایش خون در آزمایشگاه انجام شود و اگر در دو نوبت قند ناشتا از 126 بیشتر باشد، بیماری دیابت تشخیص داده می شود. بعد از تشخیص دیابت، بیمار باید مرتب قند خونش را چک کند و تحت کنترل داشته باشد.
رفتن به آزمایشگاه کار سختی است و اگرچه هر چند ماه یکبار لازم است، ولی در فواصل آن می توان در منزل و با استفاده از دستگاه گلوکومتر این کار را انجام داد. در حال حاضر راه استاندارد کنترل مداوم قند خون در منزل ، استفاده از این دستگاه است.قند خون

قند خون

کنترل قند خون در خانه

متاسفانه با ورود انواع دستگاه های بی کیفیت و پراشتباه، اعتماد عمومی به گلوکومتری کاهش یافته است؛ ولی باید دانست با استفاده از یک دستگاه خوب و دقیق، می توان با اطمینان قند را به طور مستمر کنترل کرد.
علاوه بر خود دستگاه، نکات دیگری نیز وجود دارد که با رعایت آنها می توان قند خون را به درستی چک کرد. به عنوان مثال شستن و خشک کردن دست ها قبل از تست ضروری است، زیرا هر گونه آلودگی انگشت می تواند باعث اشتباه دستگاه شود.
علاوه بر اینها حتما باید تاریخ مصرف نوار را نگاه کنیم و نباید انگشت را برای جمع شدن خون فشار داد، زیرا این کار قند خون را تغییر می دهد. به جای آن باید انگشتان را یکی دو دقیقه آویزان نگه داشت تا خون به آرامی در آنها جمع شود.
برای اندازه گیری قند خون اول باید دست ها را شست و خشک کرد، زیرا چربی پوست دست می تواند روی میزان قند خون اثر بگذارد. ولی لازم نیست پوست را با الکل ضدعفونی کنید
نکته مهم دیگر این است که نباید از وسط انگشت خون گرفت، بلکه سوزن را باید به کناره ها وارد کرد. از نکات دیگری که در مورد چک قند خون در منزل اهمیت دارد، این است که بیمار باید در ساعات و حالات مختلف قند خون را کنترل کند.
به عنوان مثال صبح ناشتا، قبل از ناهار، قبل از شام و دو ساعت بعد از هر یک از وعده های غذایی و نیز قبل از خوابیدن و در ساعت سه بامداد می تواند قند را کنترل کند و به صورت چرخشی زمان چک قند در روزهای مختلف را تغییر دهد.
باید دانست با خوردن غذاهای نشاسته ای، قند خون بالاتر می رود، در حالی که غذاهای پروتئینی کمتر قند را بالا می برند. خوردن غذاهای فیبردار نیز به دلیل کند کردن جریان حرکت غذا در روده ها، باعث کم شدن قند خون می شوند.
هر گونه فعالیت ورزشی قند خون را پایین می آورد. همین طور استرس ,هیجان، ناراحتی و ترس باعث افزایش قند خون می شود.